הישראלים בחרו: שואב אבק אלחוטי או רובוטי בלבד

הישראלים בחרו: שואב אבק אלחוטי או רובוטי בלבד

נכתב ע"י Start Home


אם גם אתם הבנתם שהגיע העת להחליף את שואב האבק מעלה האבק שלכם, הגעתם למדריך הנכון.

 

 גם אם אתם מאלה שמנקים את הבית עם מטאטא ויעה, ואתם דבקים בקלאסיקות - בוודאי נמאס לכם מניקוי השטיחים או שיער בעלי החיים בצורה ידנית ומיושנת.
אבק, לכלוך וחוסר ניקיון כללי, נראה שאי אפשר למגר את פעולות הנקיון בבית, אף פעם.

2 פתרונות שצצו להם לאחרונה ושינו את חיינו מהקצה אל הקצה ברגע - הם השואב האלחוטי והשואב הרובוטי.

שני השואבים הללו הם שינוי תפיסה של ממש, אם תרצו, דומה פריצתם לחיינו ממש כמו השקת האייפון הראשון, הוא חדשני, מהיר, אלגנטי ועושה את העבודה בצורה שלא הכרנו - ממש כמו שואבי האבק האלחוטיים והרובוטים.

אז מה חשוב לדעת שזה מגיע לשואב אבק אלחוטי או שואב אבק רובוטי? איזה פונקציות קיימות בשואבים הללו? ומה כל כך מייחד אותם? יצאנו לבדוק, התוצאות השאירו לנו אבק.

 

 

 

שואב האבק המצוין של Gtech ששוקל רק 1.5 ק"ג. למעבר למוצר לחצו כאן 

אז מה היתרונות של שואב אלחוטי?

 - קל משקל: שואבים אלחוטיים הרבה יותר נוחים לפעולות הניקוי היומיומיות מאשר השואבים של פעם בזכות המשקל הקליל שלהם. קחו לדוגמא את השואב הנהדר הזה של חברת Gtech, הוא מתאפיין במשקל קליל של 1.5 ק"ג בלבד במצב ידני. 

- פיצ'רים: בשואב האלחוטי קיימים מספר פיצ'רים שלא ניתן למצוא בשואב האבק המסורתי והמייגע. הנה חלק מהם:

- ללא כבל: שואב האבק האלחוטי בורך להיות פורץ דרך וחדשני, בעל יכולת מופלאה אך כל כך מתבקשת: אין לו חוט. נכון, זה אולי נשמע פשוט ולא כל כך מלהיב, אבל זאת האמת והיא נוחה כל כך.

- חסכוני בשטח אחסון: שואב האבק האלחוטי המומלץ והאהוב כל כך בישראל, הוא גם שואב שקל לאחסן אותו, הוא מתקפל בקלות או מתפרק בקלות לחלקי אחסון נוחים, ואינו תופס שטח רב כל כך כמו שואב האבק המיושן.

- מכיל 2 ב-1: שואב אבק אלחוטי מודרני הוא לא רק שואב אבק בלי חוט. הוא יותר מזה, שואבי האבק המוצלחים מאפשרים למשתמש לבצע טריק גאוני, הפיכת השואב "לרובוטריק" שבלחיצת כפתור מתנתק מהחלק הגדול שלו למעין מכונת שאיבה קומפקטית ויעילה שמאפשרת החזקה באוויר של השואב ושאיבה במקומות שבתהליך שאיבה רגיל לא היה מתאפשר להגיע אליהם.

 

 

 

ערכת הבאנדל המשתלמת של Gtech. לפרטים לחצו כאןדברים נוספים שקריטי לשים לב אליהם בקנייה:

- תאורת ניקוי: בחלק משואבי האבק האלחוטיים קיימת פונקציה הכרחית במיוחד שמועילה מאוד בניקוי מתחת לספות או שולחנות: תאורת לד הממוקמת בקצה השואב ומעניקה חווית ניקוי מאירת עיניים.

 - שואב עומד: האם השואב שאתם עומדים לקנות יכול לעמוד בעצמו? זאת אומרת, לא ליפול ברגע שעוזבים אותו? חשוב מאוד לשים לב למידע זה בקנייה.

- זמן פעולה: קניתם שואב אבק אלחוטי? ברכותינו! אבל האם בדקתם מה קיבולת הסוללה של השואב? בכל זאת, לא נעים כל מספר דק' ללכת ולהטעין את השואב. שואב אבק אלחוטי איכותי יפעל כ-20 דק' רצופות וצפונה ללא כל טעינה נוספת, שימו לב לנתון הנ"ל: זמן טעינת השואב יכול לקחת עד 5 שעות! מומלץ לבחור שואב אבק אלחוטי עם נתונים טכניים מיטביים כמו השואב הזה: לחצו כאן

- צבירת אבק: כמה אבק השואב האלחוטי החדש שלכם יוכל לצבור? האם תצטרכו לרוקן אותו תכופות או לעיתים רחוקות? מומלץ לבדוק זאת בעת הקנייה. גודל של מיכל אבל סטנדרטי בשואב אבק אלחוטי מתחיל ב-0.6 ליטרים.

 

מה החסרונות של שואב אלחוטי?

- זמן הסוללה: כמו שכתבנו בסעיפים למעלה, שואב אבק אלחוטי מאפשר אמנם חופשיות בתנועה ושאיבה בלתי מוגבלת במרחק, אבל כן מוגבלת בזמן פעולה כיוון שלמעשה הוא אינו מחובר לחשמל ועליו להיטען.

- מגבלת אחסון אבק: שואבי אבק אלחוטיים הם מדהימים, טכנולוגיים ופורצי דרך. אבל במידה מסוימת גם "אנושיים" והם צריכים להתפנות מהאבק שהצטבר בהם.

 


שואב אלחוטי וידני של Gtech, עוצמתי וקומפקטי. לחצו כאן לפרטים

 


אז מה היתרונות של שואב רובוטי?

- פועל עצמאית: שואב אבק רובוטי כשמו כן הוא, רובוט. ולכן יודע לבצע פעולות ניקוי ללא הנחייה או פעולה של בן אנוש, מה שחוסך הרבה נקיון ופעולות ריפיטיביות שאפשר למנוע בעזרתו.

- שטיפת רצפה: בחלק משואבי האבק הרובוטיים, קיימת פונקציית שטיפה מדהימה, אשר משאירה שובל ריח ורצפה נקייה למדי.

- מרוקן את עצמו: שואבי אבק רובוטיים מתקדמים יכולים לגשת לעמדת ריקון האשפה שלהם (אשר מגיעה עם השואב) בצורה אוטומטית ללא מגע אדם, לרוקן את האבק שהם צברו ולהמשיך לשאוב ולשטוף את האבק ברצפה.

מיפוי רב קומות: במידה ואתם גרים בבית פרטי או דו קומתי, שואבי אבק רובוטיים מסוימים יוכלו למפות את שתי הקומות ולא רק אחת מהם. זו תכונה מתקדמת מאוד שקיימת במספר מועט של שואבים רובוטיים כמו השואב הזה: לחצו כאן

- בחירת עוצמת יניקה: פונקציה מדהימה נוספת של שואבי האבק הרובוטיים היא האפשרות לבחור את עוצמת השאיבה הרצויה, בלחיצת כפתור או באמצעות אפליקציה ייעודית המגיעה יחד עם השואב הרובוטי.

- חיישנים מתקדמים: שואב אבק רובוטי מתקדם הוא שואב עם טכנולוגייה מהפכנית לזיהוי של חפצים שונים שצריכים אפשרויות ניקוי שונות.

 

 

שואב האבק הרובוטי השוטף של חברת DEEBOT. למוצרי החברה לחצו כאן

פונקציות נוספות ששווה לשים אליהם לב בשואבים רובוטיים:

- חזרה חכמה: שואבי אבק רובוטים יכולים גם לחזור לנקודה האחרונה שבה הם ניקו לאחר שהם טוענים את עצמם שוב אוטומטית.

- מיכל שטיפה ומטלית: קראתם נכון, שואב אבק רובוטי מתקדם יכול לבצע שטיפה בביתכם באמצעות מיכל המים שלו ומטלית מיקרופייבר המחזיקה לאורך זמן.

מה החסרונות של שואב רובוטי?

 - ניקוי רצפה בלבד: שואב אבק רובוטי מנקה אך ורק את הרצפה, ואינו יכול להגיע למקומות ששואב אבק אלחוטי יכול.

- מחיר: שואב אבק מתקדם יכול לעלות הרבה מאוד כסף, המצוינים שבשואבים הרובוטיים מגיעים עד כ-4000 ש"ח.

 


 אחרון חביב: רובוט אלחוטי לניקוי חלונות

 חידוש אחרון בתחום הנקיון הביתי, הוא הרובוט האלחוטי לניקוי חלונות, כדי להסביר לכם בצורה הכי טובה מה הוא עושה ואיך, צירפנו עבורכם סרטון קצר, תגבירו את הסאונד ותתרווחו, זה עומד להיות מדהים!

 

 בסרטון, הרובוט האלחוטי לניקוי חלונות מפנים ובחוץ בצורה אוטומטית, לפרטים לחצו כאן.

 

 

בשורה התחתונה, מומלץ לבצע מחקר מקיף בהתאם לחווית הניקוי שאתם מעוניינים בה, אוטומטית, קלילה או חדשנית - ובהתאם לזה לבחור שואב אבק אלחוטי, רובוטי או מנקה חלונות אוטומטי.

את כל שואבי האבק ניתן למצוא על ידי לחיצה כאן.