תמונה יפה של קפה

הפסקת קפה: ככה בוחרים מכונת קפה מבלי להתבלבל

נכתב ע"י Start Home


6 טיפים חשובים לקנייה נכונה של מכונת קפה

בגדול, אי אפשר לחשוב על החיים בלי קפה. מצד שני, קפה כבר מזמן הוא לא פינג'אן בשטח עם מרכיבים סודיים כמו חול וכמות "גלישת הקפה", אלא תרבות שלמה שהתפתחה לה סביב אותם פולי קפה מדהימים ויצרה מכונות מדהימות אף יותר. יש המון פרסומות למכונות קפה וכל אחת מדגישה יתרונות שונים של מותגים ודגמים כמו סוגי הקפה, טעם, פונקציות ועיצוב. אז איך בוחרים נכון? באנו לעשות לכם את זה הכי פשוט שיש. 

 

כמה פונקציות צריכות להיות למכונת הקפה?

כשקוראים את תיאור המכונה ע"י היצרן או היבואן, חשוב לשים לב מה המכונה מציעה. ישנן מכונות פשוטות שמציעות להכניס קפסולה ומים למכונה ולחכות לקסם שיוצא ממנה, וישנן מכונות מתוחכמות מאוד שמציעות עשרות פונקציות שונות, הכל במכונת קפה אחת.

 

pexels-jj-jordan-7714526

 "בחרו במכונת קפה שמתאימה לצרכים שלכם"

 

מה לקחת בחשבון בבחירת מכונת הקפה?

יש הרבה גורמים שמשפיעים על הבחירה והראשי שבהם הוא סוג הקפסולות שנתמכות על ידי המכונה. 
אבל לא רק, גם כמות האנשים שצפויה להשתמש במכונה קריטית לבחירה.

מעבר לזה, צריך לקחת בחשבון גם את אופן השימוש, סוג הקפה הרצוי, אחריות המכונה, גודלן ועיצובן של המכונה, מדריכי קפה שמגיעים עם המכונה, מהירות ההכנה של הקפה הרצוי, וכן קיומם של תשתיות מתאימות למכונת הקפה בבית.

 

כמה יעילה צריכה להיות המכונה?

כל מכונת קפה חייבת להגיע עם מתקן מים עבור ההכנה, תא להכנסת הקפסולות ולעיתים - תלוי בדגם המכונה, גם מקציף חלב. בדרך כלל מכונות הקפה היקרות יותר יתאימו למגוון רחב יותר של אפשרויות הכנת קפה.

 

איך בוחרים מכונת קפה שקטה? 

עוצמת הרעש נמדדת בדציבלים ומתייחסת למנגנון ההפעלה של מכונת הקפה: ישנן מכונות שפשוט בלתי נסבל לשמוע את תהליך הכנת הקפה שלהן, מכונות כללו נפוצות בבתי קפה ומקומות עבודה.

כלל אצבע: כדאי לבחור מכונת קפה שקטה ומקצועית שלא תפריע לחווית הקפה שלכם.

 

 pexels-liana-horodetska-7507365

  "שימו לב לפרטים הקטנים במדיניות האחריות"

 

מי נותן אחריות ולכמה זמן?

הנתון הזה חשוב מאוד בבחירת מכונת הקפה. 

עליכם לבדוק האם האחריות שמקבלים מהיצרן או הגוף המשווק על המכונה היא על כל תקלה או רק על תקלות ספציפיות, חשוב לוודא זאת מראש כדי לא לשבור את הראש ברגע התקלה. בנוסף, חשוב גם לבדוק מה אסור לכם לבצע עם המכונה לפני השימוש בה (למשל הכנסת קפסולות לא מקוריות למכונת קפה מסוימת).

 

כמה צריכה לעלות מכונת קפה? 

כמו שכתבנו ב- 5 הטיפים הקודמים, התפוקה, סוג המכונה, טכנולוגיות מתקדמות ותכונות ייחודיות הקיימות במכונות הקפה השונות – כל אלו הם גורמים אשר ישפיעו לבסוף על מחירה של המכונה שלכם, שמתחיל ב199 ש"ח ומגיע עד 6200 ש"ח.